19.02.2019
  • 00:00 Акція «Бандера, вставай!» у Києві відбулася без порушень
  • 00:00 ЄС пригрозив відповіддю США на нові мита на автомобілі
  • 00:00 Суд по «справі Хізб ут-Тахрір»: поняті підписали протоколи, не читаючи
  • 00:00 Україна має продовжити втілення реформ, — Туск 
  • 00:00 Іран звинуватив ЄС в обмані в питанні ядерної угоди
Ads

Проти українців, які незаконним шляхом отримали громадянство Угорщини, станом на 28 січня 2019 року, було відкрито 370 справ. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Mukachevo.net.

Як повідомив Генеральний прокурор Угорщини Петер Полт у офіційній відповіді на запит лідерки фракції опозиційної партії «Демократична коаліція» (DK) Агнеш Вадаі, обвинувачення уже висунуті в 156 справах. 

Крім того повідомляється, що на даний час активно ведеться 60 розслідувань, 32 випадки знаходяться ще на початковій стадії. Загалом винесено судові рішення по 108 справах, і лише два з них ще не є остаточними.

Як зазначається, як правило, розслідування починалися, коли виявлялося, що заявник отримав громадянство без знання угорської мови, а також коли іспит на знання мови здавала підставна особа.

Голова фракції опозиційної партії «Демократична коаліція» (DK) Агнеш Вадаі звернулася до Генпрокуратури Угорщини з проханням розслідувати справи проти українців, які отримали угорське громадянство шахрайським шляхом, а також оформили в Угорщині фальшиву прописку. Незадовго до парламентських виборів в Угорщині декілька політиків від «ДК» також повідомили, що у східній частині країни зареєстровано багато українців, яких нібито готують до фальсифікації результатів виборів.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що в українському законодавстві ніде не сказано, що угорський паспорт — це злочин. 

Нагадаємо, у вересні 2018 року розгорівся скандал після того, як на відео зафіксували видачу громадянам України угорських паспортів у Береговому. Даний процес супроводжувався інструктажем про те, що не варто повідомляти українській владі про другий паспорт. 

РБК-Украина

RELATED ARTICLES