19.02.2019
  • 00:00 Акція «Бандера, вставай!» у Києві відбулася без порушень
  • 00:00 ЄС пригрозив відповіддю США на нові мита на автомобілі
  • 00:00 Суд по «справі Хізб ут-Тахрір»: поняті підписали протоколи, не читаючи
  • 00:00 Україна має продовжити втілення реформ, — Туск 
  • 00:00 Іран звинуватив ЄС в обмані в питанні ядерної угоди
Ads

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що захоплені Росією українські моряки «не усвідомлювали, що порушують російський кордон». Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на росЗМІ.

За її словами, українські моряки «не розуміли про можливі наслідки».

«Вони самі, двоє з трьох, сказали: «Навіть не знаю, як так вийшло». Один сказав: «Я ж простий моряк, куди сказали плисти, туди і плив. Я ж з усіма в команді». Але видно було по інтонації його і досада, що він потрапив у це положення, і переживання, і те, що до кінця — ось двоє з них точно — не розуміли про можливі наслідки, і взагалі, що вони порушують кордон», — сказала Москалькова.

Москалькова висловила впевненість, що всі троє захоплених українських моряків утримуються під вартою в рамках норм міжнародного і російського права.

«Ні за російським законодавством, ні з нормами міжнародного законодавства не порушені їх права на порядок і умови їх утримання під вартою і надання медичної допомоги», — сказала вона.

Також вона розповіла, що кожен з трьох поранених моряків перебуває в медичній палаті: двоє перебувають у двомісній і один — у тримісній.

З ними містяться інші підозрювані. Москалькова зазначила, що «кожен моряк отримав листа з дому за допомогою сервісу електронних листів ФСВП». Стан здоров'я моряків оцінюється лікарями як нетяжкий, додала вона.

Нагадаємо, Москолькова раніше заявляла, що поранені при захопленні кораблів у Керченській протоці українські моряки не скаржаться на умови утримання в медичній частині СІЗО «Матроська Тиша» в Москві.

Раніше повідомлялося, що Росія надала графік візитів консулів до українських моряків. Зокрема, з пораненими моряками зустрічі будуть проводитися щодня. До цього спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Росія повинна повернути українських моряків до Різдва.

РБК-Украина

RELATED ARTICLES