25.04.2019
  • 08:00 Держдеп США назвав нападом на суверенітет України видачу паспортів РФ на Донбасі
  • 08:00 На Донбасі поранили військового ООС
  • 08:00 Сергій Льовочкін: Зеленський приречений на конфронтацію з нинішнім складом парламенту
  • 08:00 В Україні сьогодні значно потеплішає
  • 08:00 У ГПУ прокоментували зміну підозри Мангеру
Ads

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні «B/B» зі стабільним прогнозом. Про це йдеться в повідомленні агентства.

Як зазначається в обґрунтуванні рейтингу, прогноз «стабільний» відображає очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility — EFF) обсягом 3,9 млрд доларів, «хоча можливі деякі затримки в їх виконанні».

У МВФ вважають, що угода сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році — у період проведення президентських і парламентських виборів.

«Крім того, ми очікуємо, що уряд збереже доступ як до внутрішніх, так і зовнішніх ринків капіталу, що дозволить йому забезпечити виплати за комерційним боргом протягом 2019 року», — наголошується в повідомленні.

Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 р. і в 2020 р.

«Позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо ми прийдемо до висновку, що ситуація в непідконтрольною уряду регіоні — на сході країни — стабілізувалася і подальша ескалація напруженості малоймовірна», — йдеться в повідомленні агентства

Нагадаємо, в грудні 2018 року Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило рейтинг емітента облігацій уряду України до Caa1 до Caa2 змінивши прогноз з позитивного на стабільний.

Як повідомляло РБК-Україна, в березні 2019 року Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні «B-» зі стабільним прогнозом.

РБК-Украина

RELATED ARTICLES